SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ YAPARSA İYİ YAPAR
Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, mutlu ve daha gelişmiş bir Süleymanpaşa için çalışmaya devam ettiklerini vurguladı. İcraatlarıyla ilgili bilgi veren Eşkinat, "Süleymanpaşa Belediyesi yaparsa iyi yapar. Yapmak için yapmaz. Beş yıldır ´yapılamaz´ denilenleri yaptık. Çünkü biz şehrimizi tanıyorduk. Ne yapacağımızı da iyi biliyorduk” dedi . Ara spot: "Yaşam kalitesi yüksek, daha mutlu bir kent için hızlı ve emin adımlarla çalışmaya devam ediyoruz."
Tarih: 11.2.2019 20:59:35/ 473okunma / 0yorum

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, mutlu ve daha gelişmiş bir Süleymanpaşa için çalışmaya devam ettiklerini vurguladı. İcraatlarıyla ilgili bilgi veren Eşkinat, "Süleymanpaşa Belediyesi yaparsa iyi yapar. Yapmak için yapmaz. Beş yıldır ´yapılamaz´ denilenleri yaptık. Çünkü biz şehrimizi tanıyorduk. Ne yapacağımızı da iyi biliyorduk” dedi . Ara spot: "Yaşam kalitesi yüksek, daha mutlu bir kent için hızlı ve emin adımlarla çalışmaya devam ediyoruz."


KADIN ELİ ORGANİK PAZARI HİZMETE AÇILDI
Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, kadınların üretime ve ev ekonomisine katkısını artırmak üzere yaptığı çalışmalara bir yenisi daha ekledi. Tekirdağ Karadeniz İlleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliğinde ´Kadın Eli Organik Pazarı´nın açılışını gerçekleştirdi.
Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat´ın eşi Belgin Eşkinat ile birlikte katıldığı Tekirdağ Karadeniz İlleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği binası önünde gerçekleşen açılışa, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral, Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyeleri, Tekirdağ Karadeniz İlleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Muharrem Akyüz, Tekirdağ Karadeniz İlleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

BU PAZARLARLA HERKES NEYİ NEREDEN ALACAĞINI BİLİR
Açılışta konuşan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat şunları söyledi: “Güzel bir pazar. Aslında bu pazar her yerde var ama bizde daha yeni başladı. Umarım bereketli olur, devam eder. Başka mahallelerimize ve köylerimize de yayılır. Hem birbirimizle pazarda daha çok karşılaşırız hem de üretici ürününü doğrudan tüketiciye ulaştırır. Herkes kimin ürettiğini, neyi, nereden aldığını bilir. Pazarlar çok canlı. Özellikle yaz aylarında daha da büyüyeceğini düşünüyorum. Geçtiğimiz yaz Kumbağ´da buna benzer bir çalışma yapmıştık ve çok etkili olmuştu.”
Pazarda ürünlerini satan Karadenizli kadınlar ile sözlerine devam eden Eşkinat, “Karadeniz kadınları her zaman çalışkandır, üretkendir. Kendi ürünlerini Tekirdağlı, Süleymanpaşalı hemşerileri ile paylaşacaklar. Çok güzel bir olay. Her cumartesi buradayız” diye konuştu.

BİZİM KADINLARIMIZ ÇALIŞKANDIR
Başkan Eşkinat´ın ardından Tekirdağ Karadeniz İlleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Muharrem Akyüz de proje ile ilgili açıklamalarda bulundu. Akyüz, “Süleymanpaşa Belediye Başkanımız bu konuda çok destek oldular. Bizim kadınlarımız cefakardır, çalışkandır, ailesine katkı yapmayı seven bir yapısı vardır. Bu anlamda Tekirdağ´da bunu başlatmak adına bir adım attığımızı düşünüyorum. Belki küçük bir adım ama kartopu da küçükten başlar” ifadelerini kullandı.
Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak´ın da konuşma gerçekleştirdiği açılış, stantların gezilmesi ile sona erdi.

ONLARCA ÇEŞİT DOĞAL ÜRÜN HER CUMARTESİ BURADA
El örgülerinden kahvaltılıklara, Karadeniz ekmeğinden süt ve süt ürünlerine, yumurtadan cevize, turşuya hatta yöresel reçellere kadar birçok seçeneği barındıran Kadın Eli Organik Pazarı her cumartesi günü Tekirdağ Karadeniz İlleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği binası önünde hizmet vermeye devam edecek.

PLASTİK POŞETE SON
Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi´nin Süleymanpaşa Kent Konseyi işbirliğinde üç yıl önce başlattığı ´Torbanı değiştir geleceğini değiştir´ kampanyası kapsamında file örme kurslarının yeni dönemi yoğun bir katılım ile başladı.
Süleymanpaşa Kent Konseyi binasında başlayan çalışmalara özellikle ev hanımları yoğun ilgi gösterdi. Beşer kişilik olarak planlanan kurs yoğun katılımdan dolayı onar kişilik guruplara çıkarıldı.

ÖNCELİKLİ AMAÇ ÇEVREYİ KORUMAK
Kent genelinde poşet kullanımının tamamen önüne geçmek amacıyla yapılan çalışma kapsamında, alışveriş filesi eğitimleri tamamen ücretsiz olarak veriliyor. Eğitimleri veren Süleymanpaşa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Hilal Kızılözen konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Bu kursu aslında üç yıl önce başlatmıştık. Şu ana kadar epey kadınımıza file yapmayı öğrettik. Bu kursumuzun öncelikli amacı çevreyi korumak. Bunun yanı sıra file yapmayı hanımlara öğretip evlerine katkıda bulunmalarını sağlamak. Bu yıl da yine yoğun talep üzerine kursumuzu başlattık. Katılım çok iyi. Hatta önce beşer kişilik gruplar halinde almayı düşündük, fakat kadınlar o kadar hevesliki, grup sayımızı 10´ar kişiye çıkardık. Hanımlarımız Salı ve Cuma günleri eğitime katılarak file örmeyi öğrenebilecek."
Kursun Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ile Süleymanpaşa Kent Konseyi işbirliğinde devam edeceğini dile getiren Kızılözen, kursa katılmak isteyenlerin, başvuru ve detaylı bilgi için 0850 450 59 59 ve 0533 810 18 80 numaralarını arayarak bilgi alabileceklerini ifade etti.

BELEDİYEDEN ANNE VE BABALIK EĞİTİMİ
Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ve Süleymanpaşa Kent Konseyi işbirliğinde anne ve baba adaylarına yönelik ´Doğuma hazırlık ve bebeği karşılama´ eğitimi düzenlenecek.
Dr. Gökhan Gözde ve Doğula Betül Yavuz´un anlatımıyla gerçekleştirilecek kurs kapsamında gebelikte eğitim, gebelikte psikolojik süreç, doğum korkusu, fiziksel hazırlık, doğum anı bebeğe yol vermek, doğumdan sonra ilk otuz dakika, anne ve baba olmak ile güvenli bağlanma konuları hakkında katılımcılar detaylı olarak bilgilendirilecek.
Soru ve cevap kısmı ile devam edecek eğitim Süleymanpaşa Kent Konseyi Binası´nda 13 Şubat Çarşamba günü saat 17.30´da gerçekleştirilecek.
Başvurular ve detaylı bilgi 0850 450 59 59 numaralı Süleymanpaşa Belediyesi Çağrı Merkezi üzerinden yapılacak.

ÖĞRENCİLERDEN BAŞKANA ZİYARET
Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından üç yıl önce hayata geçirilen ve gençlere teknoloji konusunda eğitim veren Kod Akademi öğrencisi bir grup genç, yeni projelerini tanıtmak üzere Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat´ı ziyaret etti.

PROJELERİNİ TANITTILAR
Öğrenciler, makamında ziyaret ettikleri Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat´a, Yıldız Teknik Üniversitesi´nde düzenlenen robot yarışması için hazırladıkları projeyi tanıttılar. Üç yıldan bu yana kod yazma ve robotik eğitimi alan öğrenciler, uzaydan dönen astronotların karşılaştıkları kas erimesi gibi fizyolojik sorunları önleyecek bir proje geliştirdiklerini ifade ettiler.
Tekno Pasha isimli bir takım kuran ve bu takımla yarışmaya katılan öğrencilerle tek tek sohbet eden Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, gençleri çalışmalarından ötürü tebrik ederek yarışmada başarılar diledi.

HEM ROBOT HEM DEĞERLER EĞİTİMİ
Ziyarette Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral ve Kod Akademisi eğitimcileri de hazır bulundu. Akademi eğitimcileri, öğrencilere robotik ve kod yazmanın yanı sıra değerler eğitimi de verdiklerinin de altını çizdi.
Her biri Süleymanpaşa´nın farklı okullarında öğrenci olan gençler, robotik alanda kendilerini geliştirmenin yanında, farklı fikirlere saygılı olma, birlikte çalışabilme, insan sevgisi ve temel meziyetler üzerine de eğitimler alıyor.

ODA MÜZİĞİ FESTİVALİNDEN MUHTEŞEM FİNAL
Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Bisanthe Uluslararası Oda Müziği Festivali´nin finalinde Emre Tamer ve Camerata Barok İstanbul sahne alırken ekip performansları ile geceye katılanları adeta büyüledi.
Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat´ın eşi Belgin Eşkinat ile birlikte katıldığı gecede, Ethem Emre Tamer´in önderliğinde; kemanlarda Ceren Gürkan, Gizem Korkmaz, Ayşe Tözeniş ve Ezgi Karasu, viyolada Deniz Yücel ve Filip Kowalski, viyolonselde Burak Ayrancı, kontrabasta Ceren Akçalı, klavsende ise Müge Hendekli; Süleymanpaşalılara müzik ziyafeti verdi.


ÜNLÜ BESTECİLERİN ESERLERİ İCRA EDİLDİ
Gece boyunca Antonio Vivaldi´nin dört eserini seslendiren ekip; William Boyce, Biagio Marini, J. Adolph Hasse, G. Philipp Telemann ve Heinrich Ignaz Franz Biber´in eserlerine de hayat verdi.
Gecenin sonunda ekibe teşekkür ederek çiçek veren Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Bizlere muhteşem bir gece yaşattınız. İdil Biret ve Borusan Quaret ile başladığımız dördüncü Bisanthe Oda Müziği Festivali yine çok ünlü bir isim olan Emre Tamer ve Camerata Barok İstanbul ile bitti. Süleymanpaşa Belediyesi yaparsa iyi yapar. Yapmak için yapmaz. Beş yılda 100´ün üzerinde konser ile birlikte yapılamaz denilenler yapıldı. Çünkü biz şehrimizi tanıyorduk. Ne yapacağımızı da iyi biliyorduk” dedi.

SANATÇININ BURADAN YETİŞMESİNİ SAĞLAYACAĞIZ
Tekirdağ´ın tarihi ve gelecek planları ile sözlerine devam eden Başkan Eşkinat, “1890 yılında filarmoni orkestrası olan bir şehir burası. Operasını kuran ama o operayı yaşatamayan bir şehir burası. Biz bunları tekrar yapabiliriz. Bu şehrin dört vizyonundan biri kültür ve sanat. Her son yeni bir başlangıç demek. Biz yeni bir sayfayı açarken bu şehrin bir kültür sanat şehri olabileceğinden emin olarak kendi kültür ve sanatını üretebileceği bir vakfı sevgili Güneş Gürseler´in önderliğinde yapmak için yola çıkıyoruz. Bu yolun sonunda, 40 yıl önce vakfı kurulan ve Türkiye´nin en hızlı büyüyen üniversitesinde olduğumuz gibi bir sanat akademisini hedefleyeceğiz. Türkiye´nin kültürünün, sanatının, sanatçısının buradan yetişmesini sağlayacağız” diye konuştu.
Başkan Eşkinat´ın konuşmasının ardından genel sanat yönetmenliğini Kemal Küçük´ün yaptığı 4. Uluslararası Bisanthe Oda Müziği Festivali alkışlar eşliğinde sona erdi.

 /resimler/2019-2/11/2101304698692.jpg/resimler/2019-2/11/2101447824083.jpg/resimler/2019-2/11/2102020793063.jpg/resimler/2019-2/11/2102131574653.jpg/resimler/2019-2/11/2102268605970.jpg/resimler/2019-2/11/2102413450094.jpg/resimler/2019-2/11/2102549856566.jpg/resimler/2019-2/11/2103071106778.jpg/resimler/2019-2/11/2103336732308.jpg/resimler/2019-2/11/2104028139093.jpg/resimler/2019-2/11/2104140014340.jpg
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
CHP Tekirdağ Vekili Dr. Aygun:
CHP Tekirdağ Vekili Dr. Aygun:
Saray´a, var yola yok!
CİNGÖZ; “KİMSENİN İCAZETİNE İHTİYACIM YOK”
CİNGÖZ; “KİMSENİN İCAZETİNE İHTİYACIM YOK”
Cingöz; “Benim isyanım adalet için 420 km yol yürüyüp te adaletten haberi olmayanlara, Pınarhisar´da konuştuğunu Vize´ye gidene kadar unutanlar. 9 seçim kaybedip hala o koltuğu meşgul edenlere.” dedi.
ARİH GERİ GELİYOTR; 200 FİDANLA ÖZLENEN KARAAĞAÇ
ARİH GERİ GELİYOTR; 200 FİDANLA ÖZLENEN KARAAĞAÇ
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Karaağaç semtini özlenen günlerine geri götürmek için kolları sıvadı. Edirne Belediyesi tarafından ismini Karaağaç´tan alan Karaağaç Semti Lozan Caddesi´ne 200 Karaağaç fidanı dikildi.
MALKARA BELEDİYE BAŞKANI ULAŞ YURDAKUL 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMA PROGRAMINA KATILDI
MALKARA BELEDİYE BAŞKANI ULAŞ YURDAKUL 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMA PROGRAMINA KATILDI
Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, 8 Mart 2019 Cuma günü saat 14.00´de Atatürk Anıtı önünde Türk Kadınlar Birliği Malkara Şubesi tarafından düzenlenen Dünya Kadınlar Günü kutlama programına katıldı.
İSTİKLÂL MARŞI´NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY´U ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
İSTİKLÂL MARŞI´NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY´U ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Malkara Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından, 12 Mart 2019 Salı günü saat 10.00´da İstiklâl Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u anma programı gerçekleştirildi.
GÜRKAN, “ÜCRET ALMAYAN TEK KURUMUZ”
GÜRKAN, “ÜCRET ALMAYAN TEK KURUMUZ”
İlk Yardım Eğitim Merkezi ile Türkiye´deki ilk üç belediyeden biri olan Edirne Belediyesi´nde ilk yardım eğitimi alan 50 kişi sertifikalarına kavuştu. Edirne Belediyesi´nin 5 yıldır bu eğitimi verdiğini belirten Gürkan, “Hiçbir ücret almayarak bu eğitimi veren tek kurumuz. 5 yılda yaklaşık bin kişi eğitim aldı” dedi. Ayrıca ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt ile ETSO´da görev yapan personelin ilkyardım eğitimi almasıyla ilgili protokol imzalandı.
Vizyondaki Filmler

Tekirdağ için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:39 08:26 13:23 15:43 18:02 19:35
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Bir köy muhtarsız olmaz.Bir iğne ustasız olmaz,sahipsiz olamaz. Bir harf kâtipsiz olamaz, biliyorsun.Nasıl oluyor ki; nihayet derecede muntazam şu Kâinat Hakim’siz olur ?

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar. -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır.

İlginç Bilgiler 2
Çorbanızı kısık ateşte pişirerek lezzetini artırabilirsiniz. Pişirme esnasında çorbanıza ekleyeceğiniz su mutlaka sıcak olsun. Çorbalarınızda tuzu fazla kaçırırsanız bir patatesin kabuklarını soyun ve dörde bölerek çorbanın içine atın.

Çorba Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
SAYFA EDİTÖRÜ

olayaktif@hotmail.com

RESMİ İLAN

Şuan herhangi bir ilan bulunmamaktadır.

İLETİŞİM

 Telefon  : 0 282 262 50 20

 GSM       : 0 538 501 00 00

 E-posta : olayaktif@hotmail.com