“POTANSİYELİ BÜYÜKŞEHİR TEKİRDAĞ” İÇİN 1059 HİZMET ADIMI!
CUMHUR İTTİFAKI AK PARTİ TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MESTAN ÖZCAN´IN 1059 HİZMET ADIMI LANSMAN TÖRENİNE BÜYÜK İLGİ VARDI!
Tarih: 12.3.2019 10:22:53/ 139okunma / 0yorum

 

CUMHUR İTTİFAKI AK PARTİ TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MESTAN ÖZCAN´IN 1059 HİZMET ADIMI LANSMAN TÖRENİNE BÜYÜK İLGİ VARDI!

 

Cumhur İttifakı AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan, 100 günü aşkın süredir sahada tek tek görüştüğü Tekirdağ halkının talepleri doğrultusunda ekibiyle planladığı 1059 Hizmet Adımının detaylarını açıkladı. 10 Mart Pazar günü Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Merkezi´nde düzenlenen ve yoğun ilgi gören toplantıda Mestan Özcan´a tüm İlçe Belediye Başkan Adayları, Milletvekilleri, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mülayim Kuru ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum katılımlarıyla destek verdi.

 

AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan, düzenlediği ilk basın toplantısında bahsettiği 1059 hizmet adımının detaylarını basın mensupları ve AK parti teşkilat üyeleriyle paylaştı. Konuşmasına yönetim felsefesini anlatarak başlayan Mestan Özcan: “İlk basın toplantımı yaparken demiştim ki, ben katılımcı, stratejik ve şeffaf bir belediye başkanlığı hedefliyorum. Şeffaf olacağız dedim çünkü Büyükşehir Belediyesi´nin hedefleri, hedeflerin gerçekleşme oranları, gelir-gider dengesi, ihaleler ve benzer her türlü konuda her zaman halkımıza hesap vereceğimizi verebileceğimizi bilmenizi istiyorum. Bilinsin ki doğru işi, doğru kişilerle, doğru maliyetle, tam zamanında hayata geçireceğiz bunun sözünü burada hepinize veriyorum. Yapacağımız her hizmet adımında önceliğimiz bu yönetim modeli olacak. Ancak dedik ki, 1059 hizmet adımı planlıyoruz Potansiyeli Büyük Şehir Tekirdağ için… Daha yaşanabilir, daha sosyal, daha çevreci, daha zengin bir Tekirdağ için Trafik ve Ulaşım, Çevre ve Şehircilik, Yaşam ve Toplum, Ekonomi ve Turizm olmak üzere 5 ana başlıkta ve bu 5 ana başlığa dair alt başlıklarda 1059 hizmet adımı artık netleşti.

TRAFİK VE ULAŞIM SORUNUMUZ KALMAYACAK

Ana başlıklar arasında yer alan Trafik ve Ulaşım ana kategorisinde Köprülü Kavşaklar, trafiğin yoğun olduğu ilçelerde 17 adet Dalçık Kavşak, Eco Ulaşım, doğu-batı ve kuzey-güney hattını bağlayan Raylı Sistemler, 3 farklı noktada Telerefik gibi toplam 138 hizmet adımını planımıza aldık. Tek noktadan tüm şehrin trafik akışını kontrol edeceğiz.

5 YILDA 50.000 YENİ İSTİHDAM HEDEFLİYORUZ

Şehrimizi kalkındıracak ve istihdam sağlayacak olan Ekonomi ana kategorisinde Akıllı İstihdam Veritabanı, Nitelikli Ara Eleman Yetiştirme Merkezi, Girişimcilik Kuluçka Merkezi, Akıllı Tarım Uygulamaları, Tekirdağ CO-OP, Sulama Göletleri, Tarıma Dayalı İhtisas Besi OSB, Organize Sera Bölgesi, Ağaç ve Orman Ürünleri Merkezi, Ormancılık Stratejik Planı gibi maddelerle toplam 212 hizmet adımı hayata geçmek üzere tüm çalışmalarımızı tamamlandık.

 

TEMİZ VE YEŞİL BİR TEKİRDAĞ GELİYOR

Çevre ve Şehircilik konusu da ana kategorilerimizden biri ve bu alandaki hizmet adımlarımızı bugün Sayın Bakanımız da burada iken açıklamak bizim için ayrı bir onur.  Çevre ve Şehircilik alanındaki hizmetlerimiz, Katı Atık Düzenli Depolama Sahası (BİOGAZ Fabrikası), Millet Bahçeleri ve Mesire Alanları, Gölet Kenarları Düzenlemeleri, Dere Islahları, Sahil ve Plaj Düzenlemeleri, Kapalı Pazar Yerleri, Sebze&Meyve Halleri, Katlı Otoparklar, Nikah Sarayları, Stadlar, Spor Kompleksleri, Yüzme Havuzları, Yürüyüş ve Koşu Parkurları gibi maddelerden oluşuyor. Tekel Fabrikasının bulunduğu tarihi yapıları da aslına uygun şekilde restore ettirerek Şehir Müzesine Dönüştürülmesi yine planlarımız arasında. Şehrimizin gururu olan 57. Alay Şehitleri için Cami ve Külliye projesi ile birlikte tam 445 hizmet adımını gerçekleştireceğiz. Bunlarla birlikte, Ergene Havzası Eylem Planı doğrultusunda 2020 itibariyle temiz suyumuza kavuşacağız.

KALİTELİ ŞEHİR, KALİTELİ YAŞAM GETİRECEK

Yaşam ve Toplum ana kategorisinde ise şehrimiz insanının yaşam kalitesini yükseltmek birincil önceliğimiz olacak. Anne-Baba Okulları ve Evlilik Danışmanlıkları, Çocuk, Genç ve Kadın Meclisleri, Şehir Konferansları - Tekirdağ Talks, Çocuklarımızın evlere hapis olmasını önlemek için Dev Eğlence Parkı, Çocuk Bahçeleri, Harika Çocuklar Bursu, Spor Kulüpleri, Tekirdağ Şehir Tiyatrosu, Kongre ve Sergi Sarayı, Park Tekirdağ, Çorlu Bilim, Sanayi  ve Teknoloji Müzesi, Aş Evleri, Taziye Evleri, Engelli Rehabilitasyon ve Habilitasyon Merkezleri, Sanat Kampüsü, Amfi Tiyatro, Türkiye Sanat Tarihinde çok önemli bir değer olan değerli sanatçı Ergin İnan Müzesini hayata geçirerek şehrimize önemli bir oluşum katacağımıza inanıyorum. Bunun yanında Çok Amaçlı Spor Kompleksleri, Amatör Kulüpler Altyapı Tesisleri, Tekirdağ Robotic Kulübü, TekAPP Tekirdağ Hakkında Her şey, Hayvan Bakımevleri ve Rehabilitasyon Merkezleri ile birlikte tam 255 hizmet adımı artık defterlerimizde yazılı; gerçekleştirmek için heyecan duyuyoruz.

5 YILDA 10 MİLYON TURİST AĞIRLAYACAĞIZ; HAZIR OLUN

Turizm konusu bizim için çok değerli Tekirdağ´ın inanılmaz bir potansiyeli var. Bu kategoride Keşfedilmemiş Koylar, Treking, Motosiklet Mimar Sinan Eserleri, Yamaç Paraşütü, Gastronomi, TekApp Turizm Modülü, Camping Alanları, Tekne Turları, Dalış Kulübü, Spor Turizmi Tesisleri, Motocross ve Dağ Bisikleti Parkurları, Balkan Ülkeleri Sağlık Turizmi Tanıtım Konseyi, Yat Limanları, Bağbozumu Festivali, Seyir Terasları, Oyuncak Müzesi ve Gastronomi Turizmi konu başlıkları ile toplam 109 HİZMET ADIMINI hayata geçireceğiz.“ diyerek açıkladığı hizmet adımları ile örnek gösterilen bir şehre döneceğimizi dile getirdi.

“Mestan ÖZCAN Bu Şehir İçin Büyük Bir Şans!”

1059 Hizmet Adımının lansman töreninde kapanış konuşmasını gerçekleştiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum: “Sayın Mestan Özcan Tekirdağ için çok güzel projeler açıkladı. Kendilerine devletimizin tüm imkanları konusunda destek olacağımızı özellikle belirtmek istiyorum. Mestan Özcan bu şehir için büyük bir şans. Kendisinin ticaret hayatındaki vizyonu belediyecilikteki performansı için önemli bir veridir diye düşünüyorum.“ dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi´nin HDP işbirliğine ilişkin de açıklamalarda bulunan Sayın Murat Kurum:. “CHP de zillet ve illet ittifakını kurdu. Terör örgütünün uzantılarıyla kol kola girdiler. Bir CHP Belediye Başkan Adayı çok büyük bir skandala imza attı. Yaptıkları miting esnasında mikrofonu açık unuttular ve Kürdistan yalanları ortaya çıktı. CHP´li adaylar diyor ki, ‘Bize verecekler´ yani Kürdistan´a gidecek, oy onlara gidecek. Sela okuyan hocamızla ilgili de ağza alınmayacak sözler ediyorlar. HDP ile yaptıkları ittifakı hem de inancımıza yaptıkları saygısızlıkları ortaya çıkıyor. Günümüzde CHP´nin zihniyeti budur; seçim kazanmak için her kirli ittifakı denediler. Şimdi de denemeye devam ediyorlar. Ama ne yaparlarsa yapsınlar. Milletimiz CHP zihniyetine hiçbir zaman o yetkiyi vermedi. İnşallah 31 Mart´ta da vermeyecektir. Geçtiğimiz günlerde CHP Genel seçim manifestosunu açıkladı. Dediler ki, Mart´ın sonu bahar. Bende sizlere soruyorum değerli kardeşlerim, Bu ülke CHP döneminde ne zaman baharı gördü ki bu Mart baharı görsün?”  sözleriyle büyük alkışlar eşliğinde konuşmasını sonlandırdı.

Cumhur İttifakı AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan´ın 1059 Hizmet Adımı lansman töreni Sayın Bakan Murat Kurum´un tüm ilçe belediye başkan adaylarını sahneye davet ederek birlik mesajı vermesiyle son buldu.

 

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TURİZME DEĞER KATAN PROJE
TURİZME DEĞER KATAN PROJE
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Edirne ve Nessebar´ın Tarihi, Kültürel ve Turistik Hazinelerinin Tanıtılması” isimli projeye kapsamında kente kazandırılan 8 adet iç mekan, 8 adet dış mekan kioskların tanıtımı gerçekleştirdi. Türkçe, Bulgarca ve İngilizce dillerinde hizmet verecek olan kiosklardan Edirneliler ve kente gelen turistler; minibüs güzergâhlarından, etkinliklere; duyurulardan, kent hakkındaki haberlere kadar birçok bilgiye ulaşabilecek; Başkan Recep Gürkan´a mesaj yazarak şikayet ve taleplerini iletebilecek.
CHP TEKİRDAĞ VEKİLİ DR AYGUN´DAN PATATES İTHALATI TEPKİSİ:
CHP TEKİRDAĞ VEKİLİ DR AYGUN´DAN PATATES İTHALATI TEPKİSİ:
PATATES ÜRETİCİSİNE DARBE VURULUYOR, BİRİLERİ ZENGİN EDİLİYOR
DEPREM SİMÜLASYON TIRINDA MALKARALILARA DEPREM EĞİTİMİ VERİLDİ
DEPREM SİMÜLASYON TIRINDA MALKARALILARA DEPREM EĞİTİMİ VERİLDİ
1 – 7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen program çerçevesinde 5 Mart 2019 Salı günü Malkara´ya gelen deprem simülasyon tırında 10.00 – 16.00 saatleri arasında Malkaralı vatandaşlara ve öğrencilere deprem eğitimi verilecek. Deprem Simülasyon Eğitimine Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul´da katıldı.
GÜRKAN´DAN MÜJDE; EDİRNE´YE 5 TESİS DAHA
GÜRKAN´DAN MÜJDE; EDİRNE´YE 5 TESİS DAHA
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediyesi Tuncaspor Tesisleri´nin temel atma töreninde sporseverlere bir müjde daha verdi. Gürkan, önümüzdeki dönem Tuncaspor Tesisleri dışında 5 tesisin daha kente kazandırılacağını söyledi.
CİNGÖZ SAHALARA BİR ÇIKTI PİR ÇIKTI
CİNGÖZ SAHALARA BİR ÇIKTI PİR ÇIKTI
“Yine yeni yeniden Pınarhisar” sloganıyla sahalara çıkan Mustafa Cingöz, DSP Genel Merkezi´nden yetki belgesini alıp DSP´den adaylığı resmen açıklanmasının ardından seçim çalışmalarına başladı.
AK PARTİ TEKİRDAĞ İL BAŞKANLIĞI 11 İLÇE İÇİN 11 KURBANLIK KOÇ KESTİRDİ
AK PARTİ TEKİRDAĞ İL BAŞKANLIĞI 11 İLÇE İÇİN 11 KURBANLIK KOÇ KESTİRDİ
AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı seçimlere 30 gün kala, 11 ilçe için 11 koç kestirdi.
Vizyondaki Filmler

Tekirdağ için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:39 08:26 13:23 15:43 18:02 19:35
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kanaatten hiç kimse ölmedi, hırsla da hiç kimse padişah olmadı.

MEVLANA (R.A)
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar. -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır.

İlginç Bilgiler 2
Çorbanızı kısık ateşte pişirerek lezzetini artırabilirsiniz. Pişirme esnasında çorbanıza ekleyeceğiniz su mutlaka sıcak olsun. Çorbalarınızda tuzu fazla kaçırırsanız bir patatesin kabuklarını soyun ve dörde bölerek çorbanın içine atın.

Çorba Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
SAYFA EDİTÖRÜ

olayaktif@hotmail.com

RESMİ İLAN

Şuan herhangi bir ilan bulunmamaktadır.

İLETİŞİM

 Telefon  : 0 282 262 50 20

 GSM       : 0 538 501 00 00

 E-posta : olayaktif@hotmail.com