Millet ittifakı: “Tekirdağ´da güzel bir ittifak oldu”
İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisinin iş birliği Türkiye´ye nefes aldırdığını kaydeden İYİ Parti İl Başkanı Sertaç Alkaya, “Bildiğiniz gibi İYİ Parti ile CHP ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılar nedeniyle yapılan iş birliği Türkiye´ye nefes aldıran sonuçlar ortaya çıkararak AK Partili seçmene de nefes aldırdı. Bu işbirliği sonucunda 16 yıldır yenilmeyen AKP adeta bozguna uğratılmış, 6 Büyükşehirde 5´ini kaybederek, hüsrana uğramıştır” dedi.
Tarih: 3.12.2019 09:31:21/ 3887okunma / 0yorum

İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisinin iş birliği Türkiye´ye nefes aldırdığını kaydeden İYİ Parti İl Başkanı Sertaç Alkaya, “Bildiğiniz gibi İYİ Parti ile CHP ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılar nedeniyle yapılan iş birliği Türkiye´ye nefes aldıran sonuçlar ortaya çıkararak AK Partili seçmene de nefes aldırdı. Bu işbirliği sonucunda 16 yıldır yenilmeyen AKP adeta bozguna uğratılmış, 6 Büyükşehirde 5´ini kaybederek, hüsrana uğramıştır” dedi.

İYİ Parti İl Başkanı Sertaç Alkaya ile Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör ortak basın açıklaması gerçekleştirdi. İYİ Parti başkanlık binasında gerçekleştirilen basın açıklamasına CHP Kadın Kolları, İYİ Parti temsilcileri ve partililer katıldı. CHP listelerinden ilçelerde meclis üyesi seçilenler yeniden partilerine döndü.

ALKAYA: “BU İŞBİRLİĞİYLE AKP HÜSRANA UĞRAMIŞTIR”

İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisinin iş birliği Türkiye´ye nefes aldırdığını kaydeden İYİ Parti İl Başkanı Sertaç Alkaya, “Bildiğiniz gibi İYİ Parti ile CHP ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılar nedeniyle yapılan iş birliği Türkiye´ye nefes aldıran sonuçlar ortaya çıkararak AK Partili seçmene de nefes aldırdı. Başka partilere oy veren seçmenlere de nefes aldırdı. Demokrasinin yüzde yüz ortadan kalktığına inanan bir ruh halini ortadan kaldırdı. Demokrasi işledi. Öyle ki bugün insanlarımız Cumhurbaşkanlığı Hukuk Sistemi´nin artık işlemediğini, taşınamadığını ve Sayın Erdoğan tarafından da bunun görüldüğünü düşünmektedir. Sonrasında yaptığımız yerel işbirliğinde de ‘İYİ´ ve güzel şeyler olacak demiştik. Öyle de oldu. Genel Başkanlarımız adeta kendilerini Türkiye´ye adadılar. Tek kaygıları vardı. Çocuklarımız daha güzel bir Türkiye´de yaşasınlar, daha güzel okullara gitsinler, işsizliğin olmadığı, yoksulluğun olmadığı bir Türkiye´yi inşa etmek istiyorlardı ve önce Milletvekilliğinde sonrasında da yerelden devam ederek, ülkeyi yeniden inşa çalışması başlatmışlardı. Bu işbirliği sonucunda 16 yıldır yenilmeyen AKP adeta bozguna uğratılmış, 6 Büyükşehirde 5´ini kaybederek, hüsrana uğramıştır” dedi.

“TEKİRDAĞ´DA DA GÜZEL BİR ÇALIŞMA OLDU”

Tekirdağ´da da güzel çalışmaların olduğuna değinen Alkaya, “Genel Başkanlarımız gibi bizim gündemimizde de her zaman olduğu gibi yine Türkiye vardı Tekirdağ vardı. Türkiye´nin demokrasisi var, insanların bizden beklentileri var. Türkiye´nin çağdaş uygarlığı yakalaması var. Dolayısıyla özel, kişisel angajmanlara girmeden Türkiye´yi düşünerek, vatandaşlarımızı düşünerek, onların umutlarını büyüterek yolumuza devam ettik. Tekirdağ´da da güzel bir çalışma oldu. Büyükşehir Belediye başkanlığı başta olmak üzere birçok kazanımlarımız oldu” şeklinde konuştu.

“MİLLET İTTİFAKI ÇIKARLARIN DEĞİL, DEMOKRASİ VE HUKUK MÜCADELESİNİN ADIDIR”

Başarılı çalışmaların aynı inançla devam edeceğine işaret eden Alkaya, “Birçok ilçede Belediye meclis üyeliklerini CHP listesinde aday gösterdik bu uygulama ilçelerde başarılı sonuçlar aldık. Seçilen meclis üyelerimizde bugüne kadar ortak hareket ederek başarılı çalışmalar yaptık. Bundan sonra da aynı inançla işbirliğe devam edilecektir. Genel Merkezimizin aldığı meclis üyelerimizin İYİ Parti´ye dön kararı da işbirliğine gölge düşürmeyecektir. Bu konuda da CHP´nin yönetiminden ve belediye başkanlarından anlayış bekliyoruz. Önümüzdeki dönemde yapılacak komisyon seçimlerinde ve çeşitli değerlendirmelerde Belediye Başkanlarımızın ve ittifakımızın CHP´nin desteğinin devamı bizi mutlu umutlu edecektir. Sonuç olarak diyoruz ki, Millet İttifakı Milletin İttifakıdır. Millet İttifakı çıkarların değil, demokrasi ve hukuk mücadelesinin adıdır. Dolayısıyla hedefimiz bir anayasal hukuk devleti ile birlikte iyileştirilmiş parlamenter sistem inşa edilene kadar devam edecektir.” ifadelerini kaydetti.

IŞIKGÖR: “YEREL ÖRGÜTLER OLARAK ÖNEMLİ MESAFELER KAT ETTİK”

Millet ittifakının en güçlü iki ortağı Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti olduğunu ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör, “Millet ittifakını en güçlü iki ortağı Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Partidir.  Bu ittifak sürecinde her iki Genel Merkezlerde Türkiye demokrasisine, Türkiye tarihine örnek olabilecek çok önemli kararlar aldı ve bunları uyguladı. Bizlerde yerel örgütler olarak bu kararları uygulama noktasında önemli mesafeler katettik. Sertaç Başkanımın dediği gibi yerel yönetim seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti millet ittifakı çerçevesinde Belediye meclislerinde ortaklıklar yaptı. Bazı İYİ Partili arkadaşlarımızı Cumhuriyet Halk Partisi listelerinden belediye meclis üyesi gösterdik. Bu süreç bize göre Cumhuriyet Halk Partililere göre iyi işledi. Cumhuriyet Halk Partisi listelerinden meclislere, ilçe meclislerimize ve Büyükşehir Belediye meclisine giren arkadaşlarımız Cumhuriyet Halk Partililer ile bugüne kadar çok uyumlu bir çalışma yürüttüler” ifadelerini kaydetti.

 

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MİLYONLUK YOLSUZLUK İDDİALARINA KADİR ALBAYRAK NEDEN SESSİZ?
MİLYONLUK YOLSUZLUK İDDİALARINA KADİR ALBAYRAK NEDEN SESSİZ?
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine bağlı TESKİ hakkında müthiş iddialar sırrını koruyor
Aygun: “Saman fiyatları altınla yarışıyor”
Aygun: “Saman fiyatları altınla yarışıyor”
“Harmanda balyası 6-7 lira olan saman, Cumhurbaşkanı´nın Genel Başkanımızı davet ettiği İzmir´de 25 liraya çıktı. Cumhurbaşkanı´na doğru bilgi verilmiyor”
İYİ Parti Milletvekili Enez Kaplan da kırmızı plakalı oldu
İYİ Parti Milletvekili Enez Kaplan da kırmızı plakalı oldu
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener´in görevlendirmesi ile TBMM Katip Üyeliğine Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan getirildi.
AKPARTİ İL BAŞKANI CEMİYETİMİZİ ZİYARET ETTİ
AKPARTİ İL BAŞKANI CEMİYETİMİZİ ZİYARET ETTİ
Tekirdağ Akparti il başkanı Mestan Özcan, İl Yöneticileri Bayram Başelma ve Mustafa Bahar Trakya Gazeteciler Cemiyetimizi ziyaret etti
Aygun: “Depreme karşı güçlendirme için kenevir kullanalım”
Aygun: “Depreme karşı güçlendirme için kenevir kullanalım”
CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, İmar Yasası ve pek çok kanunda değişiklik yapan Torba Kanun Teklifi üzerine TBMM Genel Kurulu´nda yaptığı konuşmada, depreme karşı bina güçlendirmesinde kenevirin kullanılmasını isteyerek farklı bir çıkış yaptı. Aygun, “Kenevirden üretilen tuğlalar ve malzemeler depreme karşı inanılmaz dayanıklılık gösteriyor. Kolonları ketenle sıkıştırarak dayanıklı yapıyorsunuz, o kolonları tam 3 katı dayanıklı hâle getiriyorsunuz” dedi.
Sezayi Çetin Şehitler Abidesi´nde incelemelerde bulundu
Sezayi Çetin Şehitler Abidesi´nde incelemelerde bulundu
Ak Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezayi Çetin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın talimatıyla restorasyonuna başlanan Tekirdağ Şehitler Abidesi´ndeki çalışmaları yerinde inceleyerek bilgiler aldı. Çetin, "Şehitlerimizin mezarları dolayısıyla restorasyon çalışmaları titizlikle sürüyor. 2020´nin ikinci yarısında Şehitler Abidemizin restorasyonunu ve peyzajını tamamlamış olacağız" dedi.
Vizyondaki Filmler
Tekirdağ için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:39 08:26 13:23 15:43 18:02 19:35
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Taş avı öldürmez ve düşmanı helak etmez, ancak göz çıkarır ve diş kırar.

Hz. Muhammed
-Global ısınma yüzünden yükselen deniz seviyesi, 2050 yılında Shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.Bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan kalori, verdiği kaloriden fazladır

İlginç Bilgiler 3
Kurabiye hamurunun elinize yapışmasını istemiyorsanız ellerinizi soğuk suyla ıslatıp kuruladıktan sonra kurabiyeye şekil verin. Kurabiyelerin zamanla sertleşmemesi için yanlarına bir-iki dilim kabuklu elma koyarak saklayınız.

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
SAYFA EDİTÖRÜ

olayaktif@hotmail.com

RESMİ İLAN

Şuan herhangi bir ilan bulunmamaktadır.

İLETİŞİM

 Telefon  : 0 282 262 50 20

 GSM       : 0 538 501 00 00

 E-posta : olayaktif@hotmail.com