HAYRABOLU DEV PROJELERLE YÜKSELİYOR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirilen "Rekreasyonel Sosyal ve Sportif Tesisi"nin Temel Atma törenini gerçekleşti.
Tarih: 4.12.2017 13:01:47/ 4761okunma / 0yorum

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Hayrabolu ilçesinde gerçekleştirilen "Rekreasyonel Sosyal ve Sportif Tesisi"nin Temel Atma törenini gerçekleşti. Ayrıca Hayrabolu´da Kapalı Pazaryeri, Akademi Binası, Uğur Mumcu Parkı ve katlı otopark inşaatları da devam ediyor.

Hayrabolu´nun İlyas Mahallesinde gerçekleştirilen törende Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Zeki Gürcün, Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

"BU PROJE AKILCI BİR PROJEDİR"

Törende ilk konuşma Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Zeki Gürcün tarafından gerçekleştirildi. Gürcün konuşmasında, "Tesisimizi 22 dönümlük bir alan üzerine inşa edilecektir. İnşaatımız 17 Nisan 2019 yılında bitecek. Projemizin ihale bedeli 10 milyon 600 bin liradır. Proje 3 ana bölümden oluşmakta; birincisi yüzme havuzu ve sosyal tesis, ikincisi kültürel tesis alanı, üçüncüsü de peyzaj düzenleme alanıdır. Yüzme havuzu ve sosyal tesisimiz 2 bin 906 metre kare kapalı alandan oluşmaktadır. Bodrum ve zeminden oluşmaktadır. Yarı açık, açık olimpik yüzme havuzumu, çocuk yüzme havuzu, restoran, çocuk oyun alanı, soyunma odaları, kapalı otopark bulunmaktadır. İkinci bölümde 2566 metre kare toplam kapalı alandan oluşmaktadır. Burada da 428 kişilik konferans salonu ve buna bağlı fuaye bölümü, 3 adet derslik ya da kulüp bölümü, çok amaçlı salon, kantin bulunmaktadır. Üçüncü bölüm olan ana bölüm ise peyzajdan oluşmaktadır. Burada ise, 520 metrelik bir yürüyüş parkuru, yetişkinler için kondisyon alanları, konser ve aktivite alanları, oturma alanları, basketbol alanları ve 30 araçlık açık otopark ayrıca çeşitli bitkilerin olduğu bir keşif bahçesinden meydana gelecektir. Şimdi bu anlattıklarıma baktığınız zaman bu projenin gerçekten fonksiyonel, akılcı ve ekonomik bir proje olduğunu görüyoruz. Bunda Hayrabolu Belediye Başkanımızın katkısı var. Kendisi uzun yıllar fayda sağlayacak işler yapılması yönünde bize taleplerde bulundu.  Bu projenin hazırlanması ve uygulanması aşamasında Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak´ın da bize talimatları oldu, onun direktifleri doğrultusunda proje hazırlandı. Büyükşehir Meclisimizin de yatırım programına konması konusunda katkıları oldu, kendilerine de teşekkür ediyorum. Dolayısıyla bugün güzel bir gün.  Şuanda Hayrabolu´da devam etmekte olan önemli bir projemiz daha var; Yeraltı Katlı Otopark ve Meydan Düzenlemesi. Bu da 11 milyon 704 bin liralık bir proje. Onun içinde 11 İlçe 11 Okul Projesi kapsamında burada bir Kapaklı Spor Salonu yaptık. Gasilhane yaptık. Fen İşlerinin burada şantiye binasını kurduk. Bundan sonra ekiplerimiz Hayrabolu´ya Hayrabolu´da hizmet verecek şekilde konuşlanmış durumda.  Fen İşlerimiz ise yol çalışmaları kapsamında 135 kilometre sati kaplama yol yaptık" dedi.

/resimler/2017-12/4/1303517274750.jpg

"YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDİYOR"

Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ise "3.5 yılı geride bıraktık. Hakikaten insan hayatında zamanın ne kadar kıymetli olduğunu belirli sürelerde yapılan işlerde daha iyi anlıyoruz. 30 Mart 2014 tarihinde vatandaşlarımızın büyük desteği ile yönetime geldik. Göreve gelir gelmez kanalizasyon, yağmur suyu, elektriklerin yere alınması projesini başlattık. O zamanlar çalışma arkadaşlarımızla bu işleri nasıl yapacağız diye karamsarlığa düştüğümüz zamanlar oldu, fakat Allah´a şükürler olsun ki, Hayrabolu Belediyesi olarak 525 bin metre kare, Büyükşehir Belediyesi tarafından 75 bin metre kare yol yapıldı. Yıllardan beri Hayrabolu´nun ihtiyacı olan kapalı pazar yeri projemizi de çok kısa bir zamanda ihalesini yaparak hizmete başlamış olacağız. İlçemiz insanına yakışan bir pazar yeri ile vatandaşlarımızı buluşturacağız. Ayrıca Hayrabolu Akademi binamızın yapımı devam ediyor. Seçim zamanı söylediğimiz iki tane projemiz vardı. Uğur Mumcu Parkını da yapıyoruz. Ben burada Büyükşehir Belediyemiz ve TESKİ´ye teşekkür ediyorum, o bölgede yağmur suyu inşaatı yaptılar. O bölgede iki tane otopark yapıyoruz, bölgedeki en iddialı oyun parklarından birini yapacağız. 10 bin kişiyi kültür gezileri ile buluşturduk. Her türlü sosyal işlere destek verdik. Hayrabolu Belediyesi olarak tüm kadınlarımızı haftanın iki günü sinemaya götüreceğiz.  Ayçiçeği Festivali´ni uluslararası bir hale getirdik. Verimlilik açısından bütçemizin yüzde 39´unu yatırımlara, yüzde 22´sini personel giderlerine, yüzde 21´ni cari harcamalara, yüzde 18´sini transfer harcamalarıyla Trakya´da örnek olacak belediyelerden birisi olduk." ifadelerini kullandı.

/resimler/2017-12/4/1304158525184.jpg

"HEPİMİZ HİZMET AŞKI İÇERİSİNDEYİZ"

Törende konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise "Göreve geldiğimiz süreden bugüne sayın belediye başkanımız Fehmi Altayoğlu her gün beni aradı. Genç arkadaşlarla çalışmanın, o enerjiyi hissetmenin mutluluğu ayrı oluyor. Hayrabolu aşığı böyle bir belediye başkanını seçtikleri için Hayraboluları tebrik ediyorum. Geri kalan süremizde de hizmetlerimiz devam edecek. Daha önce metre kareye 35 kilo yağmur yağdığı zaman sel baskınına uğrayan Hayrabolu geçen ay  150 kilo yağmurda zarar görmüyor.  Modern Pazar yeri Hayrabolu Belediyesinin başarısıdır. Bunda benim manevi desteğim var. Hepimiz hizmet aşkı içerisindeyiz.  Dün başka bir ilçemizde hizmetimiz vardı. Büyükşehir Belediyesinin devam eden 92, TESKİ´nin de 37 projesi var. Önümüzdeki süreçte yatırımlar var. 30 Mart 2019´da ne söz verdikse, yaptıklarımızla hesap vereceğiz." şeklinde konuştu.  Temel atma töreni yapılan konuşmaların ardından son buldu.  

Başkan Kadir Albayrak törenin ardından Hayrabolu Belediyesi tarafından projelendirilen ve inşa işlemleri son aşamaya gelen Sosyal Tesisler, Kapalı Pazar yeri ve Düğün Salonundaki çalışmaları inceledi. İncelemelerde Başkan Kadir Albayrak´a Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu da eşlik etti.

/resimler/2017-12/4/1304359150603.jpg

 


Kaynak:

Anahtar Kelimeler: HAYRABOLU PROJELERLE YÜKSELİYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
CHP Tekirdağ Vekili Dr. Aygun:
CHP Tekirdağ Vekili Dr. Aygun:
Saray´a, var yola yok!
CİNGÖZ; “KİMSENİN İCAZETİNE İHTİYACIM YOK”
CİNGÖZ; “KİMSENİN İCAZETİNE İHTİYACIM YOK”
Cingöz; “Benim isyanım adalet için 420 km yol yürüyüp te adaletten haberi olmayanlara, Pınarhisar´da konuştuğunu Vize´ye gidene kadar unutanlar. 9 seçim kaybedip hala o koltuğu meşgul edenlere.” dedi.
ARİH GERİ GELİYOTR; 200 FİDANLA ÖZLENEN KARAAĞAÇ
ARİH GERİ GELİYOTR; 200 FİDANLA ÖZLENEN KARAAĞAÇ
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Karaağaç semtini özlenen günlerine geri götürmek için kolları sıvadı. Edirne Belediyesi tarafından ismini Karaağaç´tan alan Karaağaç Semti Lozan Caddesi´ne 200 Karaağaç fidanı dikildi.
MALKARA BELEDİYE BAŞKANI ULAŞ YURDAKUL 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMA PROGRAMINA KATILDI
MALKARA BELEDİYE BAŞKANI ULAŞ YURDAKUL 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMA PROGRAMINA KATILDI
Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, 8 Mart 2019 Cuma günü saat 14.00´de Atatürk Anıtı önünde Türk Kadınlar Birliği Malkara Şubesi tarafından düzenlenen Dünya Kadınlar Günü kutlama programına katıldı.
İSTİKLÂL MARŞI´NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY´U ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
İSTİKLÂL MARŞI´NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY´U ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Malkara Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından, 12 Mart 2019 Salı günü saat 10.00´da İstiklâl Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u anma programı gerçekleştirildi.
GÜRKAN, “ÜCRET ALMAYAN TEK KURUMUZ”
GÜRKAN, “ÜCRET ALMAYAN TEK KURUMUZ”
İlk Yardım Eğitim Merkezi ile Türkiye´deki ilk üç belediyeden biri olan Edirne Belediyesi´nde ilk yardım eğitimi alan 50 kişi sertifikalarına kavuştu. Edirne Belediyesi´nin 5 yıldır bu eğitimi verdiğini belirten Gürkan, “Hiçbir ücret almayarak bu eğitimi veren tek kurumuz. 5 yılda yaklaşık bin kişi eğitim aldı” dedi. Ayrıca ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt ile ETSO´da görev yapan personelin ilkyardım eğitimi almasıyla ilgili protokol imzalandı.
Vizyondaki Filmler

Tekirdağ için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:39 08:26 13:23 15:43 18:02 19:35
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
"Ya yıldızların Her biri bir mühendistir veya onları yapan bir mühendis vardır!.."

-Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur.

İlginç Bilgiler
Çorbanızı kısık ateşte pişirerek lezzetini artırabilirsiniz. Pişirme esnasında çorbanıza ekleyeceğiniz su mutlaka sıcak olsun. Çorbalarınızda tuzu fazla kaçırırsanız bir patatesin kabuklarını soyun ve dörde bölerek çorbanın içine atın.

Çorba Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
SAYFA EDİTÖRÜ

olayaktif@hotmail.com

RESMİ İLAN

Şuan herhangi bir ilan bulunmamaktadır.

İLETİŞİM

 Telefon  : 0 282 262 50 20

 GSM       : 0 538 501 00 00

 E-posta : olayaktif@hotmail.com