GÜRKAN´DAN MÜJDE; EDİRNE´YE 5 TESİS DAHA
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediyesi Tuncaspor Tesisleri´nin temel atma töreninde sporseverlere bir müjde daha verdi. Gürkan, önümüzdeki dönem Tuncaspor Tesisleri dışında 5 tesisin daha kente kazandırılacağını söyledi.
Tarih: 12.3.2019 12:58:08/ 129okunma / 0yorum

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediyesi Tuncaspor Tesisleri´nin temel atma töreninde sporseverlere bir müjde daha verdi. Gürkan, önümüzdeki dönem Tuncaspor Tesisleri dışında 5 tesisin daha kente kazandırılacağını söyledi.

Amatör spor kulüplerine maddi ve manevi anlamda hiçbir desteğini esirgemeyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan´ın talimatıyla inşa edilecek olan Edirne Belediyesi Tuncaspor Tesisleri´nin temeli düzenlen törenle atıldı.
Törende konuşan Tuncaspor Kulübü Başkanı Atalay Akaycı, “Bu projenin mimarı, uygulayıcısı Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan´dır. Bizim hiçbir talebimizin olmamasına rağmen kendisi bu projeyi bize sundu, söz verdi ve hayata geçirdi” dedi.

Barutluk Mahalle Muhtarı Zeki Yaşagör de Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan´dan gördükleri ilgiyi bugüne kadar hiçbir yönetimden görmediklerini belirterek; Kıyık Halkı adına Gürkan´a teşekkür etti.

Nisançıpaşa Mahalle Muhtarı İrfan Deniz de Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan´ın 31 Mart´ta sandıktan başarıyla çıkacağına inandığını söyledi.

Daha sonra söz olan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, tesisin bahar aylarında hizmete sunulacağını belirtti. Gürkan, ayrıca bir yanlış anlaşılmayı da düzelterek tesisin değil; yapılacak olan sahanın FIFA yada UEFA standartlarında olacağını söyledi. Gürkan, “Bazı basın organlarında da çıktı. FIFA ya da UEFA standartları çok yüksek, bizim onu yapma gücümüz yok. Sonra yalancı çıkmayalım. Yapacağımız saha ölçü olarak o standartlarda. Ama burada hem Tuncaspor´un hem Edirne´de sporla uğraşan herkesin rahatça girip spor yapabileceği; hem ev sahibi hem de misafir takımın, hakemlerin insani koşullarda hizmet alabileceği; onun ötesinde sporun, sadece maç zamanında değil; maçın dışında da bir spor, kardeşlik, dostluk ortamı sağlanabilmesi adına yanına da kafesiyle sosyal tesisiyle komple bir tesis yapıyoruz. Edirne´mize; Tuncaspor´a hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“HÜKÜMETTEN SES ÇIKMADI”
“Başkanım Edirne´de sadece Tuncaspor mu var, Niye Tuncaspor?” sorularının çeşitli yerlerde gündeme geldiğini ifade eden Başkan Gürkan, “Bunun iki nedeni var. Tuncaspor Edirne´de halen faaliyette olan en eski bir spor kulübü, 1950 yılından bu yana. Edirnespor bile Tuncaspor´dan 16 yıl sonra kurulmuş, 1966´da. İkincisi, Tuncaspor kurulduğundan bu yana Kıyık´taki sağcısı, solcusu, çoluğu, çocuğu, kadını erkeği ayrımsız bir şekilde çatısı altında topladı ve başarılı bir şekilde temsil etti. Aslında Tuncaspor´un gelişim sürecine bakarsanız; Mustafa Kemal Atatürk´ümüzün de söylediği ‘Ben sporcunun zeki, çevik ama aynı zamanda da ahlaklı olanını severim´ sözünün de yaşama geçtiği bir rol modeldir Tuncaspor. İşte bunlar için Tuncaspor. Elbette bu bir başlangıç. Biz yıllarca hep devletimizin bu işlere el atmasını bekledik. Bekledik, bekledik ama hükümetlerden ses çıkmadı” diye konuştu.
2013 yılında Edirne´de imzalanan bir protokole değinen Gürkan, “ 2013 yılında TOKİ, Gençlik Spor Bakanlığı ve Edirne Belediyesi üçlü protokol imzalarlar. Bu protokole göre mevcut 25 Kasım Stadyumu´nun tapusunu Gençlik Spor Bakanlığı, TOKİ´ye devredecektir ki protokolle devretmiş. Biz şuanda yapılmış olan yüzme havuzunun orada 11 dönüm arsamızı 5 bin kişilik spor salonu yapılması için ve işletmesinin Edirne Belediyesi´ne verilmesi kaydıyla TOKİ´ye vermişiz. Hazineden 100 dönüm yer verilmiş. Sene 2013. Bir proje kapsamında yapılmış bunlar. 31 şehri ilgilendiriyor. 31 projenin 30 projesi başladı ama Edirne´nin tesislerinden tık yok. Sözüm ona TOKİ, 25 Kasım Stadının karşılığında yüzme havuzunun oraya 17 bin kişilik bir stadyum yapacak, belediyenin verdiği arsa karşılığında 5 bin kişilik bir spor salonu yapacak ama yapa yapa bir yüzme havuzu yapıldı. Şimdi birileri çıkıp diyor ki; “Sen 2014´te söz vermiştin 25 Kasım Stadına kent park yapacaktın?” Doğru. Seçim beyannameme koymuştum ve proje olarak da söylemiştim. Ama, 25 Kasım Stadına kent park yapacağız cümlesinin önünde bir cümlem daha var. Onu keserek, silerek söylüyorlar. Ben dedim ki; 25 Kasım Stadının yerine kim olursa olsun asla ve asla beton yığını yaptırmayacağız, 25 Kasım Stadyumunu kent park yapacağız, dedim. Ve yine yaptırmayacağız” dedi.

450 TRİLYONLUK YATIRIM YAPTIK
Edirne Belediyesi´nin muhteşem ve büyük bir bütçeye sahip olmadığını anlatan Gürkan, “Ama biz bu bütçeyi rasyonel bir şekilde tasarrufa azami önem göstererek, gıdım gıdım kullanarak, hesaplayarak harcadığımız için 5 yılda 140 trilyonla borçla aldığımız bu belediyeyi 5 yılın sonunda 60 trilyon borca düşürdük, 116 trilyon alacaklı hale getirdik ve 5 yılda 450 trilyonluk da yatırım yaptık. Kolay değil bu işler. Eğer bu işler bilmeden, hesaplanmadan yapılan işler olsaydı, bugün Edirne Belediyesi; Bursa Büyükşehir Belediyesi gibi; iktidar partisi olan Enez Belediyesi gibi, iktidar partisinden olan Meriç Belediyesi gibi çalışanların maaşını ödemek için bankadan kredi almak zorunda kalırdı. Çok şükür ne bir çalışanımıza bir kuruş maaş borcumuz var ve üstüne üstlükte asgari ücreti resmi rakamların açıklandığının çok çok üzerinde, 2 bin 200 üzerinde asgari ücret veriyoruz, belediyemizin çalışanlarına” diye konuştu.

TOPLAMDA 6 TESİS; EDİRNE´YE HAYIRLI OLSUN
Tüm bu kıt imkanlara rağmen UEFA ölçülerinde bir futbol sahası; yine sporcuların, hakemlerin, teknik heyetin her türlü ihtiyacın karşılanacağı bir tesis ve maç dışında da buraya gelecek vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayacağı bir kafeteryaya sahip sosyal tesisi hizmete kazandıracaklarını anlatan Gürkan, “Bu bekleye bekleye bir türlü olmayan o hükümet projelerinin artık beklemeye tahammülümüzün kalmadığının, onlardan bir şey beklemenin çok anlamsız olduğunu anladığımızın ve önümüzdeki dönem şehrimizin her tarafında yapacağımız semt sahalarının ilk örneğidir bu tesis. Kıyık´a, Tuncaspor´a Edirne´ye hepimize hayırlı olsun. Edirne Belediyesi Tuncaspor Tesisleri´nin ardından Yıldırım, Yeni İmaret ikinci semt sahası; Fatih´te üçüncü tesislerimiz; Şükrüpaşa´da iki tesis ve Karaağaç´a bir tesisle birlikte toplamda 6 tesisi kentimizin etrafına bir çiçek bahçesi gibi koyacağız. Bugün temelini attığımız bu tesislerde evlatlarımızın, çocuklarımızın, Cumhuriyeti´mizin kurucusu Atatürk´ün dediği gibi zevki, çevik ve ahlaklı birey olarak yetişmelerini ve Atatürk´ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti´nin ilelebet payidar kılmalarını temenni ediyorum” dedi.
Ardından tesisin olduğu alana fidan dikimi gerçekleştirildi. Daha sonra Edirne Belediyesi Tuncaspor Tesisleri´nin temelli atıldı.

 /resimler/2019-3/12/1300032947279.jpg/resimler/2019-3/12/1300136228870.jpg/resimler/2019-3/12/1300245603945.jpg/resimler/2019-3/12/1300359666745.jpg/resimler/2019-3/12/1300474041986.jpg/resimler/2019-3/12/1300579042151.jpg
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: GÜRKAN MÜJDE EDİRNE TESİS DAHA
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TURİZME DEĞER KATAN PROJE
TURİZME DEĞER KATAN PROJE
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Edirne ve Nessebar´ın Tarihi, Kültürel ve Turistik Hazinelerinin Tanıtılması” isimli projeye kapsamında kente kazandırılan 8 adet iç mekan, 8 adet dış mekan kioskların tanıtımı gerçekleştirdi. Türkçe, Bulgarca ve İngilizce dillerinde hizmet verecek olan kiosklardan Edirneliler ve kente gelen turistler; minibüs güzergâhlarından, etkinliklere; duyurulardan, kent hakkındaki haberlere kadar birçok bilgiye ulaşabilecek; Başkan Recep Gürkan´a mesaj yazarak şikayet ve taleplerini iletebilecek.
CHP TEKİRDAĞ VEKİLİ DR AYGUN´DAN PATATES İTHALATI TEPKİSİ:
CHP TEKİRDAĞ VEKİLİ DR AYGUN´DAN PATATES İTHALATI TEPKİSİ:
PATATES ÜRETİCİSİNE DARBE VURULUYOR, BİRİLERİ ZENGİN EDİLİYOR
DEPREM SİMÜLASYON TIRINDA MALKARALILARA DEPREM EĞİTİMİ VERİLDİ
DEPREM SİMÜLASYON TIRINDA MALKARALILARA DEPREM EĞİTİMİ VERİLDİ
1 – 7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen program çerçevesinde 5 Mart 2019 Salı günü Malkara´ya gelen deprem simülasyon tırında 10.00 – 16.00 saatleri arasında Malkaralı vatandaşlara ve öğrencilere deprem eğitimi verilecek. Deprem Simülasyon Eğitimine Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul´da katıldı.
CİNGÖZ SAHALARA BİR ÇIKTI PİR ÇIKTI
CİNGÖZ SAHALARA BİR ÇIKTI PİR ÇIKTI
“Yine yeni yeniden Pınarhisar” sloganıyla sahalara çıkan Mustafa Cingöz, DSP Genel Merkezi´nden yetki belgesini alıp DSP´den adaylığı resmen açıklanmasının ardından seçim çalışmalarına başladı.
“POTANSİYELİ BÜYÜKŞEHİR TEKİRDAĞ” İÇİN 1059 HİZMET ADIMI!
“POTANSİYELİ BÜYÜKŞEHİR TEKİRDAĞ” İÇİN 1059 HİZMET ADIMI!
CUMHUR İTTİFAKI AK PARTİ TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MESTAN ÖZCAN´IN 1059 HİZMET ADIMI LANSMAN TÖRENİNE BÜYÜK İLGİ VARDI!
AK PARTİ TEKİRDAĞ İL BAŞKANLIĞI 11 İLÇE İÇİN 11 KURBANLIK KOÇ KESTİRDİ
AK PARTİ TEKİRDAĞ İL BAŞKANLIĞI 11 İLÇE İÇİN 11 KURBANLIK KOÇ KESTİRDİ
AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı seçimlere 30 gün kala, 11 ilçe için 11 koç kestirdi.
Vizyondaki Filmler

Tekirdağ için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:39 08:26 13:23 15:43 18:02 19:35
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
"Tenini besleyip geliştirmeye bakma, çünkü o sonunda topraga verilecek bir kurbandir.

-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair Dante’nin portresidir.

İlginç Bilgiler 4
Yufka ile yapılan böreklerde tepsiye yaydığınız yufkaların üzerine eritilmiş margarin ve sütten oluşmuş karışımı dökerseniz böreklerinize ayrı bir lezzet katarsınız.

Börek Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
SAYFA EDİTÖRÜ

olayaktif@hotmail.com

RESMİ İLAN

Şuan herhangi bir ilan bulunmamaktadır.

İLETİŞİM

 Telefon  : 0 282 262 50 20

 GSM       : 0 538 501 00 00

 E-posta : olayaktif@hotmail.com