Dağ: “Tekirdağ´a yakışır bir proje olacak”
Tekirdağ Oto Galeri Kooperatifi Başkanı Aydın Dağ, Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği´ne yaptığı ziyarette basın mensuplarının sorularını yanıtlarken oto galeri toplu iş yeri projesi ile ilgili; “Şu an da Süleymanpaşa Belediyesi´nden izni aldık. Onlarca kurumun da olur yazısı mevcut. İnşallah önümüzdeki 1 ay içinde büyükşehir meclisinde de projemiz onaylanırsa hemen başlayacağız. Tekirdağ´a yakışır bir proje olacak.” dedi.
Tarih: 16.1.2020 17:08:02/ 4055okunma / 0yorum

Tekirdağ Oto Galeri Kooperatifi Başkanı Aydın Dağ, Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği´ne yaptığı ziyarette basın mensuplarının sorularını yanıtlarken oto galeri toplu iş yeri projesi ile ilgili; “Şu an da Süleymanpaşa Belediyesi´nden izni aldık. Onlarca kurumun da olur yazısı mevcut. İnşallah önümüzdeki 1 ay içinde büyükşehir meclisinde de projemiz onaylanırsa hemen başlayacağız. Tekirdağ´a yakışır bir proje olacak.” dedi.

Tekirdağ Oto Galeri Kooperatifi Başkanı Aydın Dağ, yönetim kurulu ve kooperatif üyeleri ile birlikte Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği´ni ziyaret ederek gündeme dair basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Toplantı Salonu´nda gerçekleşen buluşmada konuşan Tekirdağ Oto Galeri Kooperatifi Başkanı Aydın Dağ, 2004 yılında çıkan yasa sonrası uzun yıllardır mücadelelerini verdikleri oto galerileri toplu iş yerlerinin yapılması ve yaşanan süreçler hakkında önemli açıklamalarda bulunurken şunları söyledi:

/resimler/2020-1/29/1709050290256.jpg

DAĞ: “2010 YILINDA BİZ MEVCUT YERE GEÇİŞ YAPTIK”

“2004 yılında çıkan oto galerilerinin şehir dışına alınmasına dair kanun sonrası 2010 yılında Adem Dalgıç başkan zamanında bize şehir dışına çıkmamız ile alakalı bildiri geldi. Biz de galericiler olarak yer aramaya başladık. Bu arada belediye de yer arıyordu. Fakat sürekli bize yerlerimizin mühürleneceği ve acele etmemiz gerektiği söylüyordu. En son bize 2 ay süre verdiler. Fakat yer bulunamadı. Şu an ki yerimizi gidip Adem Dalgıç´a önerdik. O da inşaat yapmamamız karşılığında konteyner koyarak bu işi yapabileceğimizi söyledi. Zemin düzleştirmesini yaptık. Belediyede kendi kanalizasyon işlerini yaptı ve 2010 yılında biz mevcut yere geçiş yaptık.

YANLIŞ KESİLEN TUTANAKTAN 220 BİN TL CEZA VERİLDİ

Burada yerler çok küçüktü. Müşteri geldiğinde öne araçları da çektiğimiz için oturacak yer bile kalmıyordu. Tekrar Adem Dalgıç ile görüştük. Çatı yapabileceğimizi söyledi ve yaptık. Adem Başkan ve rahmetli valimiz birlikte 2012 yılında buranın açılışını yaptılar. 2013 yılında ise buraya kaçak inşaattan dolayı tutanak tutuldu. Tutanak sonrası ceza da kesilmiş encümende. Adem Dalgıç ile görüşmeye gittik. ‘O tutanak yanlışlıkla tutulmuş düzelteceğiz onu´ dedi. Ancak düzeltemediler ve o zaman 220 bin tl ceza kestiler. Biz de itiraz ettik ve bu yüzden mahkemelik olduk. Mahkeme hala devam ediyor.

/resimler/2020-1/29/1709222790521.jpg

“BİZ SİZLERİ DİNLEYEREK ŞEHİR DIŞINA ÇIKTIK”

Adem başkanın dönemi bitti ve burası Büyükşehir oldu. Biz de Kadir Başkan´a gittik. Burası ile ilgili bize yardımcı olmasını istedik. ‘Biz sizleri dinleyerek şehir dışına çıktık´ dedik. Çıkmayanların daha rahat olduğunu beyan ettik.   Sağ olsun bizleri dinledi. Ardından Ekrem başkan ile görüştük. O da bizleri dinleyip yardımcısı Berkay Çakır´a yönlendirdi.  İmar Müdürünü Şeniz Hanımı da çağırdı. Ne yapabiliriz diye görüş alışverişinde bulunduktan sonra 2-3 gün süre istediler. 2-3 gün sonra bizleri davet etti Süleymanpaşa Belediyesi. Orada bize 2 tane yer gösterdiler. Bir sizin şu an bulunduğunuz alan bir de uçak restoranın yanında  bir yer var. Buralarda plan değişikliği yapabiliyoruz. İster bulunduğunuz yerde, ister orada biz size yardımcı olacağız. Bunu söyleyen o zamanın belediye başkan yardımcısı Berkay Çakır. Bugün bize en çok muhalefeti yapan kişi o gün bize tavsiyelerde bulunuyordu. Biz dedik ki burası 3-4 parselden oluşuyor. Biz diğer parsel sahipleri ile de görüşelim. Galericiler ile görüşelim dedik. O süreci de atlattık. Her şey olumluydu.

TÜM KURUMLARDAN OLUR BELGESİ ALINDI

Belediyeye tekrar gittik. Biz bu işi burada yapmak istiyoruz dedik. Büyükşehire dilekçe yazmamızı istediler. Biz büyükşehire dilekçemizi yazdık. Büyükşehir üçüncü ayın 28´inde 2016 yılında bize bu yazıyı gönderdi. Yazıda diyor ki buranın planın değişikliği olabilmesi için DSİ 11. Bölge, Ulaştırma Bakanlığı karayolları ve bir çok kurum görüşü istendi. Biz de zor gelse de birer birer başlayıp kurum görüşlerini aldık ve tamamladık. Eksiksiz olarak Tarım İl Müdürlüğüne getirdik. Dediler ki toprak kuruluna sokmamız gerekiyor. Kurul da 3 aydan 3 aya toplanıyormuş. İlk toplantıda buraya toprak projesi yaptırmamızı istediler. Toprak koruma projesini yaptırdık, götürdük. Bu sefer de biden kamu yararı kararı istediler. Tekrardan dosya hazırlayıp ticaret bakanlığına başvurumuzu yaptık. Bir çok belge ile birlikte kamu yararı kararını aldık. Bu sefer de  Tarım İl Müdürlüğü biz kendi bakanlığımıza sormamız gerek dediler. Tarım Bakanlığı için yeni dosyalar hazırlandı ve gönderildi. Oradan da olumlu karar geldi. Tüm dosyaları birleştirip büyükşehire götürdüm. Hatta evrak kayıta sokmadan önce büyükşehir plancılarından Levent Bey ile görüşüp dosyanın eksiğinin olmadığını onaylattım.  2018 yılının ortalarında oldu bu olay. Kapıdan çıkarken de Kadir Başkanla karşılaştık. Dosyamızı teslim ettiğimizi ifade ettim. Ben ilgileneceğim dedi ve sağ olsun ilgilendi de.

“55 MECLİS ÜYESİNİN 53 TANESİ BİZE OLUR VERDİ”

İlk mecliste komisyona atıldı dosya. Komisyon bizi çağırdı. Siz burada plan değişikliği yapacaksınız. Buna dair galericileri le anlaşma yapın denildi. Böyle sözlü geçemeyeceğini ifade ettiler. Tamam dedik ve noter huzurunda kendi aramızda tüm galericiler sözleşme imzaladık. Böylece komisyondan geçtik. Büyükşehir Meclis Toplantısında 55 meclis üyesinin 53 tanesi bize olur verdi. 2 meclis üyesi red verdi.

“BİZE SÖZ VERENLER KOMİSYON KARARINA UYMAYARAK DOSYAYI GEÇİRMEDİLER”

1/25 bin ve 1/5 bin oylandı. Meclisten geçti bizim dosya. 1 ay askıda kaldı ve sonrasında kanun gereği çevre müdürlüğüne soruldu. Oradan da olumlu yazı geldi. Dosyayı Süleymanpaşa Belediyesi´ne gönderdiler. Seçime 2-3 ay vardı. İlk mecliste dosya komisyona gönderildi. Daha sonra Ekrem Başkan´a dosyayı götürdüm. Dosyayı inceledi. Dediği şey ‘Eksik yok fazlanız var. Ben size bu yeri vermesem bile siz mahkemeye gidip alırsınız´ dedi. Tamam dedik teşekkür ettik ayrıldık. Mart ayı meclisinde bize söz verenler komisyon kararına uymayarak dosyayı geçirmediler. 14 kabule 16 red ile dosya geçmedi.

/resimler/2020-1/29/1709411072059.jpg

68 DÜKKANDAN 57 DÜKKANA DÜŞTÜ

Seçim sonrası tekrar gittik Süleymanpaşa belediyesine. 68 dükkan yapacağız diye başvuru yapmıştık. Yeni yönetim tekrar inceledi. Yandaki parsellerle arasında 10 mt olması gerek dediler ve bizim dükkan sayımız 59´a düştü. İmar kanununa göre kesilen az dediler. Öndeki 14 parselin tamamını Süleymanpaşa belediyesi hizmet alanı olarak bırakmamızı istediler. Görüştük ve sayı 57 dükkana düştü. Süleymanpaşa Belediyesinin taleplerini de karşıladıktan sonra meclisten geçti.

“BİZİM İSTEĞİMİZ TEKİRDAĞ´A YAKIŞIR BİR PROJE OLSUN”

Tekirdağ´da 10 numara bir proje yapacağız. Biz kesinlikle 3´ün 5´in derdinde değiliz. Rant bizim işimiz değil.  Yapacağımız iş 60 tane 70 tane olmasın 50 tane olsun ama Tekirdağ´a yakışır olsun.

“BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE ONAYLANIRSA HEMEN BAŞLAYACAĞIZ”

Biz burayı aldığımızda dumansız sanayi alanı geçiyordu daha sonra ne olduysa planlar değiştirildi. Biz o alan canlansın diye projeler yapmak istiyoruz. Projemiz gerçekten 10 numara bir proje. İnşallah önümüzdeki 1 ay içinde büyükşehir meclisinde de projemiz onaylanırsa hemen başlayacağız.”

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Tekirdağ yakışır proje olacak
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TGF : MECLİSTE YENİ BİR YASA DÜZENLENMELİ
TGF : MECLİSTE YENİ BİR YASA DÜZENLENMELİ
Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkanı Yılmaz Karaca TBMM´den medya kuruluşları ve gazetecileri kapsayan bir destek paketi çıkarılmasını önerdi. Son 5 yılda 900´e yakın gazetenin kapatıldığını vurgulayan Karaca, sorunun kesin çözümü için BİK, İletişim Başkanlığı ve meslek örgütlerinin bir araya gelmesi gerektiğini de belirtti. karaca şunları söyledi:
FEDERASYONUMUZ BASIN KONSEYİNDE TEMSİL HAKKI BULDU
FEDERASYONUMUZ BASIN KONSEYİNDE TEMSİL HAKKI BULDU
Basın Konseyi seçimleri İstanbul´da yapılarak üç dönemdir Başkanlığını yapan Pınar Türenç tekrar güven tazeledi
Atatürk ölümünün 83. yılında doğduğu evde anıldı
Atatürk ölümünün 83. yılında doğduğu evde anıldı
Süleymanpaşa Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, ölümünün 83´üncü yılında, doğduğu evde düzenlenen anma töreni için Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, belediye meclis üyeleri ve gazetecilerden oluşan kafileyle Selanik´e gitti.
BÜYÜK İŞLERE İMZA ATTI..
BÜYÜK İŞLERE İMZA ATTI..
Tekirdağ Emniyet Müdürü Hakan Fındık göreve geldiği kısa sürede büyük işlere imza attı Uyuşturucu suçlarının üzerine giden emniyet teşkilatı 11 ilçede uyuşturucu satıcılarına göz açtırmazken yargının önüne koyduğu bir çok kişi tutuklanarak cezaevine konuldu
KAHVECİLER BAŞKANINI SEÇİYOR
KAHVECİLER BAŞKANINI SEÇİYOR
ERKAN KOÇ BENDE ADAYIM DEDİ
EDİRNE VALİSİNDEN TIK YOK!…
EDİRNE VALİSİNDEN TIK YOK!…
Edirne´nin Çömlekakpınar köyünde bentonit ocağı işletmek isteyen bir firmanın izinsiz kazıları hakkında devletin tüm kademelerine yayınladığımız haberleri ileterek gerekli şikayetlerde bulunmuştuk
Vizyondaki Filmler
Tekirdağ için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:39 08:26 13:23 15:43 18:02 19:35
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Sirkenin balı bozması gibi kötü huy da amelleri bozar. Güneşin karı erittiği gibi güzel ahlak da günahları öyle eritir.

Hz.Muhammed
-Global ısınma yüzünden yükselen deniz seviyesi, 2050 yılında Shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.Bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan kalori, verdiği kaloriden fazladır

İlginç Bilgiler 3
Dolma iç için kullanacağınız pirincinizi mutlaka ılık suda bekletip yumuşatın ve nişastasından arındırmak için birkaç defa sudan geçirin. Böylece içinin sert kalmasını önlersiniz. Dolmamızın daha lezzetli olması için sızma zeytinyağı kullanın.

Dolma - Sarma Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
SAYFA EDİTÖRÜ

olayaktif@hotmail.com

RESMİ İLAN

Şuan herhangi bir ilan bulunmamaktadır.

İLETİŞİM

 Telefon  : 0 282 262 50 20

 GSM       : 0 538 501 00 00

 E-posta : olayaktif@hotmail.com