BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ´NİN YATIRIMLARIYLA TEKİRDAĞ´DA BÜYÜK BİR DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM YAŞANDI
Gerçekleştirdiği projelerle Tekirdağ´ı daha yaşanılabilir örnek bir kent haline getiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, tarihsel değerleri korurken kentin bugününe ve yarınlarına yön veren yatırımları yapmaya devam ediyor.
Tarih: 12.3.2019 12:23:29/ 134okunma / 0yorum

Gerçekleştirdiği projelerle Tekirdağ´ı daha yaşanılabilir örnek bir kent haline getiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, tarihsel değerleri korurken kentin bugününe ve yarınlarına yön veren yatırımları yapmaya devam ediyor.
Başkan Kadir Albayrak: “Tekirdağ´ı Türkiye´nin Parlayan Yıldızı Haline Getireceğiz”
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi´nin tamamlanan, devam eden ve hazırlanan projeleriyle ilgili olarak bir açıklama yapan Başkan Kadir Albayrak, “İlk beş yıllık hizmet dönemimizde, vermiş olduğumuz sözleri yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2014 yılından bu yana kentimizde altyapıdan üstyapıya, ulaşımdan yeşil alanlara, eğitimden kültüre, sağlıktan spora kadar pek çok projemizi gerçekleştirdik. 2´inci hizmet dönemimiz ise Tekirdağ halkının, Büyükşehir Belediyemizin hizmet ve yatırımlarının meyvesini alacağı bir dönem olacak. Çok güzel yeni projelerimiz var. Tekirdağ´ı Türkiye´nin parlayan yıldızı haline getireceğiz. Sevdamız Tekirdağ diyerek çıktığımız hizmet yolunda geçmişte olduğu gibi bundan sonra da önemli kararlarımızı halkımızla birlikte alacağız ve kentimizi birlikte yöneteceğiz,” dedi.

PRESTİJ PROJELERİ BİRER BİRER TAMAMLANIYOR
2019 yılı Mart ayı içerisinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi´nin önemli hizmetleri arasında yer alan Çerkezköy Kent Park 2´inci Etabı, Çerkezköy Kültür Merkezi, Süleymanpaşa Kent Konseyi Hizmet Binası, Şarköy Cemevi, Hayrabolu Şalgamlı Tarım Müzesi, Malkara Çınaraltı Mahallesi Güneş Enerjisi Sistemi, Malkara Yüzme Havuzu ve Malkara Et Kombinasının açılışları gerçekleştirilecek.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARİH KÖPRÜLERİ KURUYOR
Tekirdağ´ın bir medeniyetler kenti olduğunun bilinciyle hareket eden Büyükşehir Belediyesi, günümüze ulaşmış kültür varlıklarını restore ederek geçmiş ile gelecek arasında tarihsel köprüler kuruyor.
Miras Atölyesi I ve II Projeleriyle Etkin Belediye Proje Yarışmasında 1´incilik ödülüne layık görülen Büyükşehir Belediyesi, son olarak Çorlu ilçesinde Doğanca (Muhacir) Evi´nin restorasyonunu gerçekleştirdi.
Kent ve yaşam müzesi olarak hizmet verecek olan Doğanca Evi´nin açılış töreninde konuşan Başkan Kadir Albayrak, “Tekirdağ´ın en büyük ilçesi olan Çorlu´da, günümüze ulaşabilen kültür varlıklarının sayısı az olması nedeniyle Doğanca Evi´nin restorasyonu çok önemli. Tarihsel değerimizi yaşatırken, turistlerin ve şehir dışından gelen misafirlerin ziyaret edebilecekleri bir mekânı Çorlumuza kazandırmış olduk. Tarihi Doğanca Evi´nin Çorlumuza ve Tekirdağ´ımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum," dedi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ´NDEN 120 BİNİ AŞKIN KİŞİYE DEPREM EĞİTİMİ
Tekirdağ ilinin bir deprem kenti olduğu bilinciyle çalışmalar yapan Büyükşehir Belediyesi, toplumda deprem bilincini oluşturmak ve depremden korunmak amacıyla 2014 yılında başlattığı çalışmalarını sürdürüyor.
Gerçekleştirilen eğitim programlarını Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, düzenli olarak takip ederek görevlilerden bilgiler alıyor.
Büyükşehir Belediyeleri İçinde Bir İlk
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından deprem bilincini oluşturmak için başlatılan çalışmalar kapsamında deprem simülasyon eğitim tırları hayata geçirildi. Türkiye genelinde büyükşehir belediyeleri içinde ilk olma özelliği taşıyan eğitim tırları ile 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında il genelinde Milli Eğitim Müdürlüğü´ne bağlı ilköğretim okulları ziyaret edilerek, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görev yapan yetkililer tarafından öğrencilere deprem anında ve sonrasında yapılması gerekenler anlatılıyor. Öğrenciler, yaşam alanlarının küçük bir örneğinin oluşturulduğu deprem tırlarında eşyaların duvar ve zeminlere sabitlenmesinin önemini, deprem yaratacağı korku ve şoku nasıl aşacakları gibi konuları 6 büyüklüğünde yaşatılan deprem canlandırması ile öğreniyorlar. Eğitimde ayrıca depreme hazırlık aşamasında nelere dikkat edilmesi gerektiği gibi hayati öneme sahip konulara da dikkat çekiliyor.

HİZMET AĞI TEKİRDAĞ´I KADİR ALBAYRAK İLE SARIYOR
Başkan Kadir Albayrak´ın insan odaklı hizmet vizyonu doğrultusunda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından 11 ilçede halkın ihtiyaçları beklentilerini karşılamak amacıyla yeni projeler hazırlandı. Gerçekleşecek her proje hızlı bir dönüşümün yaşandığı Tekirdağ´a değer katacak.

SÜLEYMANPAŞA İLÇESİ GENÇLİK MERKEZİ´NE KAVUŞACAK
Halkın tüm kesimlerine her alanda en iyi hizmeti verme ilkesini benimseyen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, gençlerin sosyalleşmesi ve spor yapabilmesi amacıyla Süleymanpaşa Gençlik Merkezi projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor.
5.700 metrekare inşaat alanına sahip Süleymanpaşa Gençlik Merkezi´nde, ferdi sporların yapılacağı 3 salon, basketbol ve voleybol salonu, 10 derslik, kafeterya, açık spor oyun alanları, ev sahibi ve misafir takımlar için 2 giyinme odası yer alacak.

ÇORLU SEBZE VE MEYVE HALİ PROJESİ
Hızla büyüyen ve gelişen Çorlu´da artan nüfusun ihtiyaçlarını karşılamak, vatandaşların hijyenik ve ekonomik koşullarda sebze ve meyve temin edebilmesine imkan sağlamak amacıyla Büyükşehir Belediyesi, Sebze ve Meyve Hali projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor.
Toplam 5.828 metrekare inşaat alanına sahip Çorlu Sebze ve Meyve Hali bünyesinde, hal binası, idare binası, sandık hali, kantar ve güvenlik binası yer alacak.

MURATLI YER ALTI OTOPARKI VE MEYDAN DÜZENLENMESİ
Muratlı ilçe merkezinde otopark ihtiyacının karşılanması amacıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Yer Altı Otoparkı ve Meydan Düzenlenmesi gerçekleştirilecek.
Muratlı ilçesi 100. Yıl Caddesi´nde hayata geçirilecek Muratlı Yer Altı Otoparkı ve Meydan Düzenlenmesi projesi hazırlandı.
3.200 metrekare inşaat alanına sahip Muratlı Yer Altı Otoparkı´nın bodrum katında otopark yer alacak. Üst kısmı ise peyzaj düzenlemesi yapılarak halka açık meydan olarak hizmete sunulacak.

SARAY MEZBAHASI
Tekirdağ ilinin hayvancılık alanındaki üretiminde önemli bir yeri olan Saray ilçesinde uzun yıllardır ihtiyaç duyulan büyük ve modern mezbaha Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilecek.
21.700 metrekare arazi üzerinde inşa edilecek, 5.033 metrekare kapalı alana sahip Saray Mezbahası, bodrum, zemin kat ve 1 normal kat olmak üzere toplam 3 kattan oluşacak. Çağımız teknolojisi ile üretilmiş modern cihazlar ile donatılacak tesiste kesimhane, üretim binası, su deposu, yakma ünitesi, gübre deposu, trafo, arıtma, kan tankı, güvenlik ve kantar bölümleri bulunacak.
Başkan Kadir Albayrak: “Hizmetlerimiz Katlanarak Artacak”
Tamamlanan, devam eden ve gerçekleştirilecek hizmet, yatırım ve projelerle ilgili bilgiler veren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “İlk beş yıllık hizmet dönemimiz kurumsallaşma ve teşkilatlanmamızı gerçekleştirdiğimiz, büyük projeleri gerçekleştirmeye başladığımız bir dönem oldu. 2´inci hizmet dönemimiz ise Büyükşehir Belediyemizin hizmet kapasitesinin katlanarak arttığı, halkımızın hak ettiği hizmetleri aldığı bir dönem olacak,” dedi.

 /resimler/2019-3/12/1225031968808.jpg/resimler/2019-3/12/1225136968960.jpg/resimler/2019-3/12/1225264219651.jpg/resimler/2019-3/12/1225395406913.jpg/resimler/2019-3/12/1225499157115.jpg/resimler/2019-3/12/1226047907458.jpg
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
CHP Tekirdağ Vekili Dr. Aygun:
CHP Tekirdağ Vekili Dr. Aygun:
Saray´a, var yola yok!
CİNGÖZ; “KİMSENİN İCAZETİNE İHTİYACIM YOK”
CİNGÖZ; “KİMSENİN İCAZETİNE İHTİYACIM YOK”
Cingöz; “Benim isyanım adalet için 420 km yol yürüyüp te adaletten haberi olmayanlara, Pınarhisar´da konuştuğunu Vize´ye gidene kadar unutanlar. 9 seçim kaybedip hala o koltuğu meşgul edenlere.” dedi.
ARİH GERİ GELİYOTR; 200 FİDANLA ÖZLENEN KARAAĞAÇ
ARİH GERİ GELİYOTR; 200 FİDANLA ÖZLENEN KARAAĞAÇ
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Karaağaç semtini özlenen günlerine geri götürmek için kolları sıvadı. Edirne Belediyesi tarafından ismini Karaağaç´tan alan Karaağaç Semti Lozan Caddesi´ne 200 Karaağaç fidanı dikildi.
MALKARA BELEDİYE BAŞKANI ULAŞ YURDAKUL 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMA PROGRAMINA KATILDI
MALKARA BELEDİYE BAŞKANI ULAŞ YURDAKUL 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMA PROGRAMINA KATILDI
Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, 8 Mart 2019 Cuma günü saat 14.00´de Atatürk Anıtı önünde Türk Kadınlar Birliği Malkara Şubesi tarafından düzenlenen Dünya Kadınlar Günü kutlama programına katıldı.
İSTİKLÂL MARŞI´NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY´U ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
İSTİKLÂL MARŞI´NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY´U ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Malkara Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından, 12 Mart 2019 Salı günü saat 10.00´da İstiklâl Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u anma programı gerçekleştirildi.
GÜRKAN, “ÜCRET ALMAYAN TEK KURUMUZ”
GÜRKAN, “ÜCRET ALMAYAN TEK KURUMUZ”
İlk Yardım Eğitim Merkezi ile Türkiye´deki ilk üç belediyeden biri olan Edirne Belediyesi´nde ilk yardım eğitimi alan 50 kişi sertifikalarına kavuştu. Edirne Belediyesi´nin 5 yıldır bu eğitimi verdiğini belirten Gürkan, “Hiçbir ücret almayarak bu eğitimi veren tek kurumuz. 5 yılda yaklaşık bin kişi eğitim aldı” dedi. Ayrıca ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt ile ETSO´da görev yapan personelin ilkyardım eğitimi almasıyla ilgili protokol imzalandı.
Vizyondaki Filmler

Tekirdağ için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:39 08:26 13:23 15:43 18:02 19:35
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Tek olan şey bölünme kabul etmez, gerçek tekdir.

Hz. Muhammed
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair Dante’nin portresidir.

İlginç Bilgiler 4
Kek hamurunun piştikten sonra kalıptan rahat çıkması için 10 dakika bekletin. Fırına sürdüğünüz kek kalıbının yanmasını önlemek için kalıbın altına biraz tuz koyabilirsiniz.

Hamur İşi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
SAYFA EDİTÖRÜ

olayaktif@hotmail.com

RESMİ İLAN

Şuan herhangi bir ilan bulunmamaktadır.

İLETİŞİM

 Telefon  : 0 282 262 50 20

 GSM       : 0 538 501 00 00

 E-posta : olayaktif@hotmail.com